Píšu ..... Radosti a strasti cestování - slohová práce 2. část

30. června 2009 v 14:30 | Cherees |  když TVOŘÍ
Druhá část slohovky, pokud si myslíte že je to o ničem, máte pravdu. Ale chci to tady trochu zaplnit, když teď určitě někde sedím na pláži :D

Radosti a strasti cestování - slohová práce 2. část

----Vždy ráno, po typické toustové snídani, jsme všichni odjeli do školy do jazykového centra. Na cestu jsme každý dostali balíček se sladkým pečivem, které mi už po dvou dnech přestalo chutnat. Ve škole nás učila rodilá mluvčí. Nejlepší a nejlegračnější na tom bylo, že jí dělali problémy naše jména, hlavně ta typicky česká. Odpoledne jsme se vydávali poznávat okolí. Jednou jsme šli do města, jindy do přístavu. Někdy se cesta protáhla až do večera, například nás čekala cesta do Exeteru do katedrály. Jednou jsme vyrazili do národního parku. Zastavili jsme na místě s velkým parkem. Takový krásný a čistý park nikde u nás nenajdete.

----Večer jsme bývaly tak unavené, že se nám většinou nechtělo nic dělat. Najedly jsme se bohaté teplé večeře a jednou jsme přece vyrazily objevovat krásy okolí domu se sousedkami odvedle. To jsme ale neměly dělat. Čas kdy jsme se měly bezpodmínečně vrátit domů byl stanovený na 10 hodin. A tak jsme se vydaly "na zdař bůh" do neznámého města . Sešly jsme kopec a dostaly se do krásného údolí plného krámků. Koukaly jsme po různých krásných věcech, po památkách, suvenýrech, ale hlavně ne po hodinkách. V tom všem se nás šest ještě rozdělilo na několik skupinek. Já jsem ale zůstala sama, bez mobilu a jen s fotoaparátem na krku. Cestu zpátky jsme neznala, protože sem nás vedla spolužačka. Já jsem byla přinucená se zorientovat. Procházela jsem uličkami, hledala značky a mapy. Už jsem věděla, že se vrátit ve stanovený čas nestihnu. Slečny, co šla okolo, jsem se anglicky zeptala kolik je hodin. Z celého dění jsem byla tak vyděšená, že jsem jí ani tak jednoduchou větu nerozuměla a musela ji poprosit, aby mi hodinky ukázala. Bylo přesně deset hodin. Čas kdy jsem měla být na kopci a ne pod ním. Nenapadlo mě nic jiného než najít telefonní budku a zavolat kamarádce. Číslo na ni jsem nakonec našla v peněžence a to mě zachránilo. Zmačkaný papírek s čísly jsem naštěstí nevyhodila, i když jsem to už hodněkrát chtěla udělat. Když jsem číslo vytočila, ozval se hlas Žanety. Já jsem si konečně oddychla a ona na mě spustila : " No kde jsi? My tě celou dobu hledáme a ty nikde." Já jsem jí vysvětlila, co se stalo. Jelikož jsem byla jen blízko od moře, řekla jsem jí, ať sem zkusí přijít: "Je tady taková hospůdka Manor Pub a myslím že jsem na Torbay road." Holky už tudy šly a věděly, kde mě asi najdou, zatímco já jsem neměla ponětí kde to jsem. Počkala jsem asi 20 minut na záchranu. Když jsem všechny uviděla, rozzářily se mi oči. Šťastná jsem nebyla jen já, ale i všichni ostatní. Protože nikdo už dávno neměl být venku a kdyby mě nenašly, byl by to velký průšvih. Po výšlapu kopce jsme se domluvily, že si to raději necháme pro sebe. Rodinám jsme se omluvily, že jdeme pozdě a vysvětlily jsme jim, co se stalo. Ti se jen zasmáli. Věděli totiž, že město Torquay je jedna velká síť malých uliček. Spát jsme šly něco před půlnocí znavené malým nočním výletem.

... to be continued (za další hodinu další část- poslední)

Určitě tam najdete plno gramatických chyb, přepisovala jsem to ručně, takže jsem to ještě opravovala.
Jen připomínám, že vše je výhradně moje tvorba a nepřeji si, aby to ode mě někdo kopíroval. Maximálně s mým písemným souhlasem. I když to nestojí za nic, nechci nikomu přivoodit nějaké problémy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yesterday yesterday | Web | 30. června 2009 v 14:51 | Reagovat

Jo znám to ztrácení se..
Mě se povedlo zabloudit i v Praze.
Prostě jsem chodila a najednou vylezla na Karlově mostě :)

2 Ejdý Ejdý | Web | 30. června 2009 v 18:43 | Reagovat

jej, to bych se zbláznila :D

3 Cherees Cherees | Web | 4. července 2009 v 21:31 | Reagovat

Yesterday -  asi tě zklamu, a omlouvám se. V Anglii jsem se vůbec neztratila. Totiž jsem s holkama vůbec nešla :-D Ale nikdo neřekl, že to musí být podle pravdy.  :-?  :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama